Vampirist Forum
Sitemizden daha iyi yararlanmak ve diğer üyelerimizle tanışmak için lütfen 15 saniyenizi ayırarak sitemize üye olabilirsiniz...

Join the forum, it's quick and easy

Vampirist Forum
Sitemizden daha iyi yararlanmak ve diğer üyelerimizle tanışmak için lütfen 15 saniyenizi ayırarak sitemize üye olabilirsiniz...
Vampirist Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kontrol Paneli

____________________________ Anasayfa'm Yap
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» Karga ADMİN gerçekler
Bram Stoker's Nosferatu EmptyÇarş. Nis. 08, 2020 10:52 pm tarafından heart of darkness

» wampir mi dediniz ??? ben biliyorum !!!
Bram Stoker's Nosferatu EmptySalı Eyl. 19, 2017 4:26 pm tarafından Karga

» YOKLAMA
Bram Stoker's Nosferatu EmptySalı Eyl. 19, 2017 4:19 pm tarafından Karga

» Vampir Hastalığı(Porfiria)
Bram Stoker's Nosferatu EmptyPaz Mayıs 19, 2013 8:08 pm tarafından mannak_

» Sohbet bölümü
Bram Stoker's Nosferatu EmptyPaz Mayıs 19, 2013 2:58 pm tarafından mannak_

Bram Stoker's Nosferatu

Bram Stoker's Nosferatu Empty Bram Stoker's Nosferatu

Mesaj tarafından Karga Ptsi Ağus. 17, 2009 8:49 am

Bram Stoker's Nosferatu Nosferatu1922wz0
Nosferatu 1922 yılında Almanya'da çekilen bir Alman Dışavurumculuğu akımının başyapıtlarından biri ve korku sinemasının sayılı klasiklerindendir.F. W. Murnau'nun yönettiği filmde Max Schreck, vampir kont Kont Orlok rolündedir.Filmin orjinal Almanca adı Nosferatu, eine Symphonie des Grauens yani Nosferatu, Bir Dehşet Senfonisi 'dir.Film 1921 yılı ile 1922 yılı arası çekilmiştir.Film Bram Stoker'ın Drakula romanının bir uyarlaması olan ve telif ödenmeksizin yapıldığı için yayından kaldırılmıştır.İzinli olarak ilk Drakula filmi 1931 yılında çekilmiştir.Nosferatu filminde Bram Stoker'ın filminden farklı olarak vampir kontun adı Orlok'dur.Bram Stoker'ın Drakula'sında ise vampir kontun adı Drakula'dır.

Arkadaşlar film 2sese sahiptir. İlki sözsüz sadece müzik içerir. (orijinal hali böyledir.) 2ci ses dünya film tarihine damgasını vurmuş bu başyapıtın açıklamasını içerir. Film sırasında filmle ilgili bilgiler verilir. İzleyecek olanların öncelikle ilk ses ile orijinal halini izlemesini tavsiye ederim. 2ci ses için altyazı bulamadım. İlk ses zaten konuşma içermemektedir. Arşiv yapıyorum diyorsanız bu film mutlaka arşivinizde olmalı.

Bu filmi hatırlayan varmı çok merak ediyorum...
Bilinen ilk vampir filmidir ve herkese şiddetle tavsiye ederim.Filmde geçen Nosferatu Kont Drakula'dan başkası değildir

CAPS:

https://2img.net/r/ihimizer/img216/5291/nosferatuuuuuu2.jpg

İNDİR:

Part 1
Part 2
Part 3
Part 4
Part 5
Part 6
Part 7
Part 8

Password: *ww.divxevi.com

En son Malkavian tarafından Ptsi Ağus. 17, 2009 9:18 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Karga
Karga
ADMIN
ADMIN

Klanı : Malkavian

http://vampirist.vampire-legend.com

Bram Stoker's Nosferatu Empty Geri: Bram Stoker's Nosferatu

Mesaj tarafından Karga Ptsi Ağus. 17, 2009 9:10 am

Tekrar Ediyorum bakmayın filmde Kont orlok diye geçtiğine has kont drakuladır kendisi Bram Stoker'in romanına telif için para ödemek istememişler o yüzden isimleri değiştirmişler uyanıklar Smile
Karga
Karga
ADMIN
ADMIN

Klanı : Malkavian

http://vampirist.vampire-legend.com

- Similar topics