Vampirist Forum
Sitemizden daha iyi yararlanmak ve diğer üyelerimizle tanışmak için lütfen 15 saniyenizi ayırarak sitemize üye olabilirsiniz...
Kontrol Paneli

____________________________ Anasayfa'm Yap
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» wampir mi dediniz ??? ben biliyorum !!!
Salı Eyl. 19, 2017 4:26 pm tarafından Karga

» YOKLAMA
Salı Eyl. 19, 2017 4:19 pm tarafından Karga

» Vampir Hastalığı(Porfiria)
Paz Mayıs 19, 2013 8:08 pm tarafından mannak_

» Sohbet bölümü
Paz Mayıs 19, 2013 2:58 pm tarafından mannak_

» Peter Plogoyowitz
Çarş. Nis. 10, 2013 5:12 pm tarafından Psyche7


Forum Kuralları

Aşağa gitmek

olmamis Forum Kuralları

Mesaj tarafından WebBoy Bir Ptsi Tem. 05, 2010 2:53 pm

Foruma üye olan herkes aşağıda yazılı olan her maddeyi okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

1. Vampirist forumun kuruluş amacı karşılıklı bilgi alışverişi'dir.

2. Vampirist Forum'un ismi, logosu izinsiz kullanılamaz, iktibas (alıntı) edilemez, değiştirilemez.

3. Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı Vampirist Foreum hiçbir sorumluluk kabul etmez.

4. T.C. yasalarını ve Uluslararası Kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar, resimler foruma gönderilemez gönderilmesi kesinlikle yasaktır.

5. Cinsel tercihleri belli eden ya da ima eden, siyasi tercihleri belli eden, kullanıcı ismi ile foruma üye olmak yasaktır. Küfür, slogan, adult resim, yazı ve parti logosu içeren avatar (kullanıcı resmi ya da profil resmi)kullanmak yasaktır.


6. Üyeliğinizin onaylanabilmesi ve siteme giriş yapıp mesaj yazabilmeniz ya da yeni bir başlık açabilmeniz için, verdiğiniz e-posta adresinizin doğru ve kullanımda olması şarttır. Sahte e-posta hizmet içeren sistemlerle üyelik almak yasaktır. Böyle bir durumda üyenin forumdan uzaklaştırılması dâhilinde yöneticiler ilgili üye ya da üyeleri bilgilendirmezler.

7. Üye olurken kullandığınız kullanıcı adınız arama motorlarında çıkabilir. Bu sebepten dolayı üye olurken aldığınız üye adınızın arama motorlarında çıktığına dair yönetime mesaj atmayınız. Kullanıcı adı alırken bu durum sorun yaratacaksa kullanıcı adınızı kendiniz seçtiğiniz için yönetimden bu duruma müdahale etmesi için kuracağınız iletişim geçerli olmayacaktır. Hiç kimse sitemize kimlik bilgileri ve gerçek adı ile üye olmak zorunda değildir. Eğer böyle bir durum ile üyeliğinizi kayıt etmişseniz tüm yasal durumlarda muhatabı grafikerler.net olmayıp üye olan kişi sorumlu tutulur.

8. Forum kullanıcıları üyeliklerini başka kişi ya da kişilerle paylaşamaz. Böyle bir durum tespit edildiğinde üyelik yetkilerinin devamlılığına dair karar grafikerler.net yönetiminde saklı tutulur.

9. Kullanıcı verdiği bilgilerden kendisi sorumludur. Sisteme kayıt olduysanız aksi hiçbir hak talep etmemeyi kabul etmiş sayılır. Söz konusu kuralları Kayıt Olma aşaması öncesinde de okumuş ve kabul etmiş bulunmaktasınız.

10. Vampirist Forum forumlarında kullanıcı adınız website uzantısı bulunduruyorsa üyenin kullanıcı adı uyarı yapılmadan değiştirilip uzantısı silinir. Bu durumda üyeye uyarı yapma zorunluluğu yoktur.

11. Vampirist forumda üyelerin yazmış olduğu mesajlarda başka sitelere ait bağlantı adresi vermesi yasaktır. Herhangi bir sebepten ötürü bağlantı adresi verilmiş ise yönetim ilgili bağlantı adresini silme ya da bağlantısını kaldırma yetkisine sahiptir.

12. Forum Yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla üyelik açarak farklı kişilermiş gibi kullanıcı hesabı aldığını tespit etmesi durumunda, ilk kullanıcı adı ile sonradan alınan kullanıcı adları bileştirilir. Geçerli olan kullanıcı adı ilk alınan kullanıcı adı olarak ayarlanır. Bunun dışında kişinin tüm mesajları silinebilir ve foruma girişi yasaklanabilir. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forumla ilişkisi kesilecektir.

13. Yapılan çalışmaların üzerinde kendinize ya da müşterilerinize ait iletişim bilgileri ve internet adresi bulundurulmamalıdır.

14. Herhangi bir kişinin veya kullanıcının kendisine ait kişisel bilgilerini (isim soy isim, adres, tel no, m a i l adresi vb.), Kredi kartı (cc) bilgileri vermek, özel mesajla dağıtmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır. Profilinize yazacağınız tüm bilgiler arama motorlarında çıkabilir. Eğer kişisel bilgilerinizin ya da iletişim adreslerinizin arama sonuçlarında çıkmasını istemiyorsanız profilinize bu gibi bilgileri yazmayınız. İletişim bilgisi verilebilecek bölümler ilgili bölüm kurallarında yazılıdır.

15. Forum üyelerinin yazmış olduğu mesajlarda, forumun işleyişini ve huzurunu bozduğu düşünülen mesaj sahiplerini site yönetimi forumdan uzaklaştırılma hakkına sahiptir.


16. Üyelerin özel ilişkilerini foruma yansıtmaları dahilinde doğabilecek huzursuzluklarda mesuliyet sahibi olduklarını kabuletmiş bulunurlar.

17. Foruma mesaj gönderirken, boş mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, "+1, bence de, güzel, emeğine sağlık" gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek, mesajın tamamı bold, renkli, italik ve tamamı büyük harf ile yazmak, alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood (arka arkaya aynı içerikli veya farklı içerikli mesajın aynı kullanıcı tarafından foruma gönderilmesi ) olduğu için yasaktır! Aklınıza sonradan bir şey gelirse, yanlış yazdığınız bir şeyi ya da yanlış grafikleri mesaj içeriğinden düzenlemek için mesajınızın altında cevap yoksa mesajınızda ki DÜZELT butonuna tıklayarak ekleme yapınız. Düzenleme işlemi belirli bir zaman sonra gerçekleştirilemeyeceğinden düzenleme butonu aktif olma özelliğini kaybedecektir. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır...

18. Katılımcılar yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumlarda ve bilgi alanında mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için arama özelliğini kullanarak forum içerisinde arama yapmalısınız. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Söz konusu açılan başlıkların silinmesi, değiştirilmesi veya taşınması Site Yöneticilerinin karar verme yetkisindedir. Forum yöneticilerinin sizin için arama yapması gibi bir görevi bulunmamaktadır!

19. Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarda istenmeyen ve gereksiz mesajlar ayrıca BÖLÜCÜ ÖRGÜT veya yaşa dışı örgütlerle alakalı herhangi bir mesaj göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır. Topluluklar (millet, mezhep, azınlık, mezhep gibi her türlü sosyal ve dini gruplar) hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Müslüman, Hıristiyan, Arap, Çerkez, Zenci, Hint, Çingene, Roman, Rus, Göçmen vb.)

20. Forum ortamında genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanmak yasaktır. Size karşı böyle bir durum söz konusu ise kesinlikle foruma cevap yazarak tartışmaya sebep vermemeniz gerekmektedir. Bu gibi durumları İHBAR buradan ihbar ediniz.

21. Her türlü taciz edici yazı yasaktır.

22. Forumda açılan Kategori ve Forumlar dışında, hiçbir şekilde farklı bir konudan bahsedemezsiniz. Söz konusu davranış konuyu saptırmaya yönelik olduğundan sistemden uzaklaştırılmanız kaçınılmaz olacaktır.

23. Öldürücü, kesici, patlayıcı, yaralayıcı her türlü silah vb. aletlerle; uyuşturucu, bağımlılık yaratıcı her türlü madde ve içki, alkollü içecek satışı ile ilgili topik açmak, mesaj yazmak yasaktır.

24. Propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları, resimleri, spor kulübü logoları üye resim ve üye profil resimleri ve bunu temsil eden nick (rumuz), signature (imza) vb. KESİNLİKLE YASAKTIR!

25. Ortaklık ve sponsorluk sistemlerinde kendi referans numaranızı vermek ve referans linkiniz üzerinden üye toplayarak şahsi kazanç elde etmeye çalışmak KESİNLİKLE YASAKTIR!


26. Siyasi parti ya da belli bir ideolojik düşünceyi temsil eden kurum, dernek vb. ile alakalı çalışmaların forum içerisinde yayınlanması tartışma yaratabileceği için yasaktır.

27. Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır. Bu gibi durumlarda konuları ve mesajları kilitlenen ya da silinen üyelerin site yönetiminden açıklama bekleme hakları bulunmamaktadır.

28. Forum dili Türkçedir. Forumda Türkçe kelimeleri hatasız kullanmaya özen gösteriniz. Kısa mesaj ve Msn dili diye tabir edilen kısaltmalar (Örnek: Slm, nbr, ok, bye) kullanmayınız. Türkçe olmayan harfler (W, Q, X gibi) kullanarak (yaw bisi soylücam, niye şöle komiq bi awatar yüklemiyon) kelime türetmeyiniz . İstisna olan durumlar : Anadili Türkçe olmayanlar veya Türk kökenli olup yabancı bir ülkede doğanlar.

29. Gereksiz mesaj kirliliğinden kurtulmak için teşekkür etmek butonunu da kullana bilirsiniz.

30. Foruma yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yanlış bölüme açılan başlıklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde silinir! Eğer bu davranışta art niyet fark edilirse üyenin site ile ilişkisi sonlandırılır. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması sorumlunun inisiyatifindedir.

31. Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından sistemden uzaklaştırılırlar. Bu gibi durumlarda yöneticilerin üyeleri uyarması ya da bilgilendirmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını üyeler kabul etmiş sayılırlar.

32. Üyeler ve Özel üye gibi üye grupları kural ihlali yapan üyeyi uyarma hakkına sahip değildirler. Lütfen kurallara uymayan ve bu konuda ısrar eden üyelere uyarı yapmak yerine ihbar butonunu kullanarak yöneticilere bildiriniz. Yöneticiler ihbar edilen konuları inceleyip gerekli müdehaleyi uygun gördükleri takdirde üye ile ilgili işlemi gerçekleştireceklerdir.

33. Site yöneticilerin yaptığı uygulamalar hiçbir şekilde sorgulanamaz. (Mesaj silme, mesaj düzenleme, mesaj veya konu birleştirme...) Forum yöneticileri hakkında her hangi bir sorununuz varsa, Admin’lere bildiriniz ve başlık açmayınız, forum genelinde mesaj yazmayınız! Açılan başlıklar ve mesajlar derhal silinecektir! Her ne olursa olsun, sistem ve forum yöneticilerini küçümsemek, kişiliklerine saldırmak ve rencide etmek kesinlikle yasaktır.

34. Forum Admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajları, başlıkları, görselleri değiştirme ve silme hakkına sahiptir. Bu konuda açıklama yapma mecburiyeti yoktur.

35. Yöneticiler her yazılan mesajı yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda mesajın altında “yöneticiye bildir” butonunu kullanarak haber vererek bildirinizi yazınız.


36. Vampirist Forum ve yönetim yayınladığı reklâmların doğruluğunu, gerçekliğini, geçerliliğini, güvenilirliğini hiçbir şekilde garanti etmez, yayınlanan reklâmlardan dolayı oluşabilecek herhangi bir zarar konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez.

37. Yukarıdaki maddelere uymayan üye kendi isteği ile Vampirist Forum'dan uzaklaştırılmayı kabul etmiş bulunmaktadır. Dolayısıyla vampirist forum yöneticileri hiç bir üyeyi kendi şahsi görüşleri ile ilgili olarak üyelikten men etmezler. Uzaklaştırılan her üye kendi rızasıyla uzaklaştırılmayı kabul etmiştir. Bu uzaklaştırılma dışında üye yönetimin insiyatifi ile sadece sözlü uyarı alabilir.

ÜYELİK HAKLARI
Üyelere yukarıda bahsedilen kurallara aykırı olmamak koşuluyla; yöneticilerin inisiyatifi dâhilinde; yazılı içerikler gönderme; Kurallara aykırı olmamak şartı ile bağlantılar verme ve diğer haklar tanınmıştır.

Bu haklar yönetimin inisiyatifi dâhilinde kısmen artırabilir veya azaltılabilir ya da tamamen kısıtlanabilir.

KURALLARA AYKIRILIK
Yukarıda bahsedilen kurallara aykırılık halinde Vampirist Forum;

Ziyaretçi ya da üyenin IP adresinin ya da IP bloğunun Vampirist Forum'a erişiminin süreli ya da süresiz olarak yasaklanması (ip ban);

Ziyaretçi ya da üyenin Vampirist Forum!a içerik eklemesinin süreli ya da süresiz olarak yasaklanması (ban);

Üyenin Vampirist Forum’un üyelik gerektiren bölümlerine erişiminin süreli ya da süresiz olarak yasaklanması;

Üyenin Vampirist Forum'un veritabanından tamamen silinmesi (üyeliğin iptali);

Özel olarak ya da Vampirist Forum içinde kamuya açık olarak uyarı;

Üyelik hesabının birden fazla olması halinde tüm üyeliklerin iptali, diğer üyeliklerin ana üyeliğe birleştirilmesi, vb;


Ve Vampirist Forum'un düzeninin bozmaya yönelik olan davranışın her türlü yasaklanması için gerekli her türlü yasal cezayı bizzat yönetim organı vasıtasıyla uygular.

Üyelerin yöneticileri kurallara aykırı hareket eden üyeler konusunda uyarmak gibi bir hakları mevcut olmasına rağmen ceza önerme gibi bir hakları yoktur. Verilecek disiplin cezaları tamamen yönetimin takdirine tabidir.

Yönetim yukarıda belirtilen yaptırımları uyguladıktan sonra ne üyeye ne de diğer üyelere açıklama yapmak ya da sebep göstermek zorunluluğunda değildir.Tüm bu kurallara uymayanlar, yönetimin belirlediği sürelerde veya süresiz olarak forumdan uzaklaştırılırlar. Uzaklaştırılma konusunda itiraz etme şansınız veya yönetim tarafından bilgilendirilme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Forum kurallarının güncellenme veya yeni maddelerin eklenme hakkı forum yöneticilerinde saklı tutulur. Forum Kuralları her an güncellenebilir. Üyeler forum kurallarını okumakla yükümlüdürler. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda üyeleri bilgilendirmek, forum yöneticilerinin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

Gizlilik İlkeleri:

Kişisel Bilgileriniz:
Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgiler sadece forum admini tarafından görülebilir. Bir başka üye ya da yöneticinin kişisel bilgilerinize ulaşma durumu söz konusu değildir. Girmiş olduğunuz bilgileri istediğiniz zaman (kullanıcı adı hariç) değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adı (nick) değişimi için müracaatlar kabul edilmemektedir.

Üyelik İptali:
Forum üyeliğinizi kendi isteğinizle iptal edemezsiniz. Forumda uzun süre çevrimiçi olmamanız durumunda, dönem dönem yapılan silme işlemleri sayesinde, üyeliğiniz yönetimin insiyatifi ile silinebilir.

Lütfen, üyelik iptali konusunda forumda konu açmayınız ve forum yönetimine mail veya özel mesaj atmayınız.


Forum Kullanımı ve Çerez' ler:
Çerezler, (cookie) tarafımızdan kişisel bilgi toplama aracı olarak kullanılmayacaktır.

______________ Vampirist Forum ______________
--**--
:vampire:
avatar
WebBoy
Moderator
Moderator

Klanı : Brujah
Mesaj Sayısı : 129
Kayıt tarihi : 08/08/09
Yaş : 26
Nerden : Adsl Olan heryerden

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz