Vampirist Forum
Sitemizden daha iyi yararlanmak ve diğer üyelerimizle tanışmak için lütfen 15 saniyenizi ayırarak sitemize üye olabilirsiniz...
Kontrol Paneli

____________________________ Anasayfa'm Yap
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» wampir mi dediniz ??? ben biliyorum !!!
Salı Eyl. 19, 2017 4:26 pm tarafından Karga

» YOKLAMA
Salı Eyl. 19, 2017 4:19 pm tarafından Karga

» Vampir Hastalığı(Porfiria)
Paz Mayıs 19, 2013 8:08 pm tarafından mannak_

» Sohbet bölümü
Paz Mayıs 19, 2013 2:58 pm tarafından mannak_

» Peter Plogoyowitz
Çarş. Nis. 10, 2013 5:12 pm tarafından Psyche7


Genel Bilgi

Aşağa gitmek

olmamis Genel Bilgi

Mesaj tarafından heart of darkness Bir Cuma Tem. 02, 2010 3:27 am

Vampirler üstün güçlere sahip olan gecenin efendileri olmalarına rağmen aslında acı çeken varlıklardır. Çünkü vampir olmak demek büyük güçler karşılığında sizden hayatınızın, ruhunuzun alınmasıdır. Şunu unutmamak gerekir; vampirler için öteki dünya, cennet veya cehennem yoktur. Bu dünya onlar için hem cennet hem de cehennemdir. Bedenlerinin ölümsüz olabilmesi için ruhlarını feda etmişlerdir ya da başka varlıklara satmışlardır. Ölüdürler. Kalpleri atmaz. Nefes almazlar. Derileri donuk, solgun ve buz kadar soğuktur. Sarımsaktan ve akan sudan korkmazlar. Dini sembollerden etkilenmezler. Fakat içlerinde saf inancı taşıyan kutsal semboller(ki çok az bulunurlar)hangi dini temsil ederse etsin(Hristiyanlık, Müslümanlık veya Musevilik olmak şartıyla) vampirlere zarar verebilir. Bunun dışında güneş ışığı ve ateş dışında hemen hemen hiçbir şey vampirleri yok edemez.Vücutları ağır hasar aldığında "Torpor" denilen bir uykuya yatarlar.

Bu uyku hasarın büyüklüğüne göre 1 yıldan 1000 yıla kadar sürebilir.Bir vampir, vampirliğinin ilk yıllarında normal bir insandan çok fazla güçlü değildir. Yıllar geçtikçe gücü ve doğaüstü yetenekleri artar. Bir vampir bir insanı ısırırsa o insanda vampir olur düşüncesi yanlıştır. Bir insanı vampir yapmaya "Embrace" denir ve yapabilmek için bazı özel ritüeller gerekmektedir. Öncelikle vampir seçilmiş çocuğun( insanın) vücudundaki tüm kanı emer. Seçilmiş son nefesini verirken vampir bileklerini keser ve kendi kanını kurbanına içirir. İşte o anda insandan vampirliğe geçiş olan, adına "The Becoming"denilen, çok büyük ruhsal ve fiziksel acıların çekildiği dönem başlar.

Bir vampirin güçlerini ve yeteneklerini belirleyen en büyük etken; yaşı ve kanının ilk vampir Caine`e olan yakınlığıdır. Buna jenerasyon(generation) denir. On beş tane jenerasyon bulunmaktadır:

1. Jenerasyon: Kabil(Caine); Adem`in ilk oğlu, ikinci doğan Abil`in kardeşi ve dünyada ilk cinayeti işleyen kişi.
2. Jenerasyon: Zillah, Irad, Enoch. Üçüncü jenerasyon tarafından yok edildi.
3. Jenerasyon: On üç Antediluvian. Hala yaşadıklarına inanılmaktadır.Yalnızca ikisinin adı bilinmektedir: Lucian ve Mekhet.Uyudukları ve kıyamet günü(Gehenna) geldiğinde uyanıp bütün çocuklarını yiyecekleri söylenmektedir.(bkz.The Book Of Nod)
4. ve 5. Jenerasyon: Metuselah olarak bilinirler. Yaşlarının bin ile iki bin yıl arasında olduğu tahmin edilmektedir. Sayıları çok azdır ve vampir sosyetesinde çok nadir görülürler. Vampir dünyasını yöneten efendilerdir.
6. ve 7. Jenerasyon: Metuselahlardan sonra gelen en güçlü vampirlerdir. Bir çoğu prens ve elder`dır.
8., 9. ve 10. Jenerasyon: Elder olarak bilinirler. Kendi çocuklarını yaratabilme(vampir yaratabilme) yetkisine sahiptirler.
11. ve 12. Jenerasyon: Bir çoğu sosyeteye yeni kabul edilmiş vampirlerdir.
13. ve 14. Jenerasyon: Daha vampir sosyetesine kabul edilmemiş yeni vampirlerdir. Pek değerleri yoktur. Ayak işlerinde kullanılırlar.
15. Jenerasyon: Thin Blooded diye adlandırılırlar.Son yıllarda ortaya çıkmışlaradır.Çok güçsüzdürler ve bir çoğu özürlüdür. Görüldükleri yerde yok edilirler. Çünkü Gehenna`nın alametlerinden biri olarak kabul edilirler.(bkz.The Book Of Nod)
avatar
heart of darkness
Moderator
Moderator

Klanı : Toreador
Mesaj Sayısı : 110
Kayıt tarihi : 14/08/09

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz